MÖÖBEL KOGU ELUKS

Hommikukohv köögilaua taga või jalad taeva poole diivanil. Igal juhul mängib kodu atmosfääri loomisel suurt rolli mööbel, mis meid ümbritseb. Enne industrialiseerimist oli mööbel valmistatud teenima inimest ning mitte lihtsalt mööduvaid trende. Mööbliese oli valmistatud puidust, kohati kasutati ka metallist detaile ning viimistlusviisid võimaldasid ka mööbli hooldamist. Mööblieseme materjal valiti välja hoolikalt ning konstrueerimisel arvestati puidu liikumistega. Tänapäeva mööbel on tehtud ühtlase sisuga materjalist, mis küll ei liigu, kuid läbi selle ohverdatakse vastupidavus. Viimistluskihid on ka sünteetiliste koostisosadega, mille tervisilikkus ei ole lihtsasti määratletav. Hea mööbel on mugav, vastupidav, keskkonda sobiv ning selles toimiv.

Õpituba: Puitmööbli hooldamine

29.10.2018
Koolitaja: Indrek Tirrul

Mööbel on tarbeese ning seda kasutades ta paratamatult kulub. Samas kasutuna seisev mööbliese võib veel kiiremini käest minna. Hoolitsegem siis oma vara eest.

Sel korral räägime praktilise õpitoa käigus puitmööbli hooldusest ning mis hetkel peaks sellega tegelema hakkama. Selleks, et mõista kuidas mööblit hooldada, peab teadma millega ta on viimistletud. Tutvustame traditsioonilisi viimistlusviise ning nende eripära. Räägime töövõtetest, töövahenditest ning ka puidust kui materjalist.

Teadmatult tegutsemine võib väärtusliku esemele hoopis liiga teha, mistõttu jagame kogemusi mööbli korrastamisest ning ohtudest, mida vältida. Kindlasti saad teada nii mõnegi nipi, kuidas hoida oma mööblieset veel pikaajaliselt kauni ja väärikana.

Koolituse teeb võimalikuks Eesti Kultuurkapital.

KUS:  Restaureerimiskeskus, Aparaaditehases
MILLAL: 29.10.2018 18:00
KESTUS: kuni 3 tundi
HIND: 24€

OSALE KOOLITUSEL