Aleksandri tänava plangunäitusele jõuavad restaureerimislaagri õppetükid ja ehitustööd — Restaureerimiskeskus

Aleksandri tänava plangunäitusele jõuavad restaureerimislaagri õppetükid ja ehitustööd

21. septembril kell 17.30 saab tulevase säästva renoveerimise infokeskuse hoone juures Tartus Aleksandri tn 41 vaadata meeleolukat fotonäitust augustikuus toimunud restaureerimislaagrist.

Näituse 14 fotol on näha nii tõsist töötegemist kui ka jõudehetki. Fantaasiamängu ja meeleolu lisab fotodele AUU Disaini kujundus.

1.-14. augustini toimunud laagri korraldamiseks said Tartu säästva renoveerimise eestvedajad innustust mullusügiseselt õppereisilt Rootsi, kus sarnaste algatustega on vabatahtlike abiga korda tehtud nii mõnigi vana ja väärikas hoone.

Tartu laagris sai õppida mitut restaureerimistööd – palkseina taastamist, vundamenditöid ja akende restaureerimist. Kõik 12 osalejat valisid endale ühe põhiteema, millele nad laagri jooksul keskendusid.  

Laagriprogrammi muutsid veel põnevamaks iga päev toimuvad õppekäigud, loengud ja ühised filmiõhtud. Laagri projektijuhi Kersti Siimu sõnul oli selle eesmärk anda laiemat pilti restaureerimisteemast, et osalejad saaksid laagrist enamat, kui vaid ühe kitsa käsitööoskuse.

Lisaks huviliste koolitamisele oli laagri teine eesmärk Aleksandri 41 maja taastamine. Kuna hoone on juba väga palju kannatanud ja üsna halvas seisus, siis ei jõua seal üksikute koolituste käigus väga palju silmale märgatavat tööd ära teha. Laagri jooksul sai aga üks majanurk nii palju ette valmistatud, et oktoobris toimuva jätkukoolituse käigus saab taastatud vundamendile ühe seinajupi palkidest üles laduda ja sinna kaks restaureeritud akent ette panna.

Kersti Siimu sõnul toob plangunäitus Aleksandri maja ka kogukonnale lähemale ning mööduja saab aimu, mis selles majas on toimumas.

Laagri korraldamist toetasid hasartmängumaksu nõukogu, Eesti kultuurkapital ja kohaliku omaalgatuse programm.

Näitus jääb Aleksandri tänaval avatuks 21. novembrini 2016.

Vaata ka www.restaureerimiskeskus.ee ja https://www.facebook.com/TartuSRIK/

Lisainfo:

Kersti Siim
restaureerimislaagri projektijuht
5383 8119
kersti.siim@gmail.com

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: