Lubikrohvi koolitus Luke mõisas — Restaureerimiskeskus

Lubikrohvi koolitus Luke mõisas

Sel suvel korraldame idüllilises Luke mõisas lubikrohvimise koolituse. Koolituse objektiks on mõisaaladel asuv käsitöökoda. Meiega võttis ühendust Gea, kes on tegev Luke Mõisa sihtasutuses ning kes soovis ühes oma meeskonnaga õppida krohvima, et nad saaksid tulevikus oma jõududega tööd ka lõpule viia. Selleks ühendasime väed osaühinguga Säästvad Ehituslahendused ja nõnda see koolitus sündiski.
Koolitusel õpime tundma traditsioonilise lubikrohvi omadusi ning nende materjalide sobivust vanade hoonete taastamisel. Koolitus toimub krohvimistöid ootava hoone näitel Luke mõisas Tartumaal. Koolituse hinna sees on ka lõunapakett.

Meistrikursus algab teoreetilise ülevaatega lubjast kui traditsioonilisest ehitusmaterjalist ning jätkub praktilise kursusena. Tutvume erinevate aluspindadega (kivi, puit, pilliroog) ning õpime pindade ettevalmistamist krohvimiseks (puit- ja kivipinnad). Harjutame erinevaid krohvimisvõtteid, erinevate kihtide (sisseviske-, täite- ja viimistluskiht) pinnale kandmist ning järeltöötlust (silekrohv, kellukrohv, pintselkrohv jms.).

Anname ülevaate kivihoone taastamise eripäradest ajaloolises mõisakompleksis asuvate kivihoonete näitel. Õpetame teostama lubikrohv fassaadide parandustöid ning regulaarset hooldamist.

REGISTREERU KOOLITUSELE

Koolituse aeg:
16. juuni kell 11 - 17
Koolituse hind: 40€ enne 1.juunit / 45€ hiljem
Juhendaja: Kermo Jürmann
Lisainfo: restaureerimiskeskus@srik.ee

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: