Puitmööbli restaureerimine - praktiline koolitus jaanuaris 2017 — Restaureerimiskeskus

Puitmööbli restaureerimine - praktiline koolitus jaanuaris 2017

Restaureerimiskeskus kutsub kolmel jaanuarikuu pühapäeval puitmööbli restaureerimise praktilisele koolitusele.
Kursusel õpitakse praktilise töö käigus kogenud meistri juhendamisel tundma mööblirestaureerimise põhimõtteid, peamisi töövõtteid ning erinevate restaureerimiseks vajalike tööriistade kasutamist. Erilist tähelepanu pööratakse traditsioonilistele töövõtetele ning -vahenditele (looduslikud peitsid, värvid, vahad).

Koolitus toimub kolme pika päeva jooksul - 15., 22. ja 29. jaanuaril - restaureerimiskeskuses (Aparaaditehase kompleks Tartus, Kastani 42). Koolitust juhendab kogenud mööblirestauraator Ahti Koitmäe.

Kursus on eelkõige praktiline ning esemepõhine - osalejad restaureerivad kursuse käigus enda kaasatoodud mööblieseme(d) või selle detaili(d). Kursuse täpne sisu ning ülesehitus sõltub konkreetsetest esemetest, mida kursusel osalejad soovivad restaureerida ning sellest, mida soovitakse oma esemega teha.

Lisaks individuaalsele lähenemisele ning praktilisele tööle käsitletakse kursusel ka üldiseid mööbli restaureerimisega seonduvaid teemasid ning printsiipe (puitmööbli restaureerimise põhimõtted, erinevad stiilid ja ajastud, konstruktsioonid, viimistlus, töövahendid ja nende õige ning ohutu käsitlemine, tööde planeerimine ning töökoha korrashoid, puitmööbli hooldamine jne).

Kursusele on oodatud kõik huvilised, olenemata vanusest, soost ning eelnevast (töö)kogemusest.

Osalustasu: 160.- EUR (hind sisaldab käibemaksu). Hind sisaldab individuaalset juhendamist ning pauside ajal kerget turgutust ihule (tee, kohv, küpsised). Osalustasule lisandub materjalikulu.

Loe lähemalt koolituse teemalehelt

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: