Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühendus korraldab juuli lõpus- augusti alguses kümnepäevase restaureerimislaagri, mille jooksul on võimalus omandada praktilisi oskusi palkhoone restaureerimise kohta. Laagris osalejal on võimalik valida
kolme põhiteema vahel:
1. vundamenditööd (juhendab Andrus Zirkel),
2. palgitööd (juhendavad Vahur Saarnits ja Jürgen Kunnus),
3. akende restaureerimine (juhendab Kersti Siim).

Iga laagris osaleja omandab oskused ja pädevuse eelkõige enda valitud grupis, kuid põhitõed õpitakse selgeks ka teiste tööde kohta. Lisaks praktilisele restaureerimistööle ja -õppele objektil on kavas ka loengud ja ühiskülastused.
Laager on mõeldud nii algajale restaureerimishuvilisele kui ka teadjamale entusiastile.

Vaata laagri kava

Toimumise koht: Aleksandri tn 41, Tartu linn. (Osa aknagrupi tööst toimub restaureerimistöökojas Kastani 42).
Osalustasu: 160 eurot (80 eurot üliõpilasele). Registreerudes kuni 30. juunini 2017 saab soodsamalt: 130 eurot (60 eurot üliõpilasele).
Hind sisaldab kogu laagri programmi ja juhendamist, kuid ei sisalda toitlustamist ja majutust.
Ööbimine: Soovi korral organiseeritakse lisatasu eest ööbimine laagri korraldajate poolt.
Toitlustus: Lõuna võtab osaleja kaasa või käib lähikonna kohvikus. Laagri toimumise ajal on kõigile osalejatele kohapeal tee, kohv ja vesi ning suupisteid.

Laagris osalemise soovist anna teada, täites selle lehe alaosas olev registreerimise vorm.
Lisainfo aadressil tartu@srik.ee ja 53 991 374 (projektijuht Anne). Laagrit kajastame ka Facebookis .
Laagris osalemise kinnitamiseks palun kanda osalustasu a/a: EE642200221026048346 (Swedbank) MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu Ühendus. Selgitusse märkida: Restaureerimislaager, osalustasu. Kui teavitate laagris mitteosalemisest hiljemalt 10. juuliks, tagastame osalustasu.

LAAGRIJUHT Kalev Saar.
Sündinud 8.mai 1979 Tallinnas. Lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli fotograafia eriala. Tegelenud mitmete kunsti- ja näituseprojektidega. Puutnud kokku mitmete muuseumitega.  Kalev tunneb suurt huvi vanade esemete ja nende taastamise vastu. Kalevist saab meie laagriseltskonna tugi, kelle poole võib alati kõikvõimalike laagrit puudutavate küsimuste korral pöörduda.

JUHENDAJA Kersti Siim.
Sündinud 02.06.1984 Võrumaal. Kersti on restaureerimisvaldkonnaga sina peal olnud ligi 15 aastat. 2007. aastal lõpetas ta Tartu Kõrgema Kunstikooli mööbli restaureerimise eriala. Lisaks mööblile pakuvad restaureerimisalaseid väljakutseid ka hoonete erinevad detailid, peamiselt uksed ja aknad. Alates 2013. aastast töötab Kersti Muinsuskaitseametis.
Kersti juhendada on akende laagrigrupi töö.

JUHENDAJA Vahur Saarnits.
Sündinud 28. aprillil 1970 Tartu linnas. Restaureerimisvaldkonnaga on Vahur seotud olnud ligi 20 aastat. Pool sellest ajast on ta tegelenud palkmaja ehitusega. Kõige huvitavamaks ning suuremaks tööks peab Vahur Issaku karjamõisa restaureerimist. Viimastel aastatel on ta peamiselt spetsialiseerunud vanade hoonete alumiste palkide vahetamisele. Vahur juhendab laagris palgigrupi tööd.


JUHENDAJA Andrus Zirkel.
Sündinud 27. veebruaril 1968 Paides. Restaureerimisvaldkonnas tegev olnud 1992. aastast alates. Valdavalt peab ta end iseõppijaks. Lisaks looduskivile tegeleb ta veel kipsornamentika taastamise, valmistamise ja paigaldusega ning betooni restaureerimisega. Andrus oli Tartu Restauraatorite klubi liige aastatel 1993 kuni 2000, hetkel ettevõtte Trebinet OÜ juhatuse liige. Andruse juhendamisel toimub vundamenditööde grupi tegevus.

Laagri toimumist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.


Registreerumiseks täida vorm:
Email again: