Restaureerimiskeskus panustab Tartu 2024'le — Restaureerimiskeskus

Restaureerimiskeskus panustab Tartu 2024'le

Sel nädalavahetusel on kogu Aparaaditehase ümbrus kaetud varasügisese suminaga, liblikate ning ka haamrite toksimisega. Nimelt toimub Aparaaditehase festival, mis täidab naabruskonna põnevate toitlustajate, kauplejate, muusikute ja muidu kultuurnikega. Meie anname oma panuse ehitamaks Tartu 2024 meeskonna infopunktile demokasvuhoone. Kasvuhoone valmib vanadest akendest.

Aknad pärinevad erinevatest Tartu linna majadest, mis on päästetud veel enne jäätmejaamadesse jõudmist ning meie varjupaika toodud. Mõni teadlik linnaelanik ehk on märku andnud kõrvalasuvast hunt-arendajate lammutamisest või on lihtsalt kuuri all seisvad aknad toimetatud meile.

Tõsiasi on see, et mitte iga aken ei leia endale uut kodu, vaja läheb ka lengi ning siis veel neid restaureerida, kuid aegajalt leiame kellelegi just need, mida on vaja ja siis piisab neil vaid veidi vana värvi eemaldamisest ning ülevärvimisest.

Teine variant on vähemväärtuslike akende kohandamine uue eesmärgi täitmiseks. Sel korral saaks see olema kasvuhoone, mille põhjaks on puitkarkass ning seinteks siis vanad aknad. Kasvuhoone suuruseks tuleb 2x1.8 meetrit ning kõrguseks mugav 2m. Konstruktsioon on kuubiku moodi, kergelt kaldus kirkate PVC trapetsprofiil katuseplaatidega.

Kasvuhoone valmib festivalialal kohapeal ning pärast festivali kingime selle kogukondliku kasvuhoone Trükimuuseumi kollektiivile, kes hakkavad seda sihtotstarbepäraselt kasutama. Kogu tegevust toetab Tartu 2024 töögrupp.

Kui tegemine inspireerib sind ka miskit valmistama vanadest akendest, siis võta meiega ühendust. Meil on neid päästetud oma jagu.

Veel lugemist: http://tartu2024.ee/uudised/tartu-2024-kutsub-avastama-salalavasid-ning-rajab-kogukondliku-kasvuhoone

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: