Suveprojektid töökojas ja mujal — Restaureerimiskeskus

Suveprojektid töökojas ja mujal

Siis, kui avatud töökoda uueks hooajaks hinge tõmbas, andsid kohalikud meistrid kätele hagu ja töötasid mitmete põnevate projektide kallal.
Esmalt käisime Tartu Hansalaadal linnarahvale trafarettmaalingut ja 100-aastast ust näitamas. Lasime ka neil endil kätt proovida tooli restaureerimisel, ukse parandusel ning jagasime hüva nõu. Lisaks akendele ja ustele opereeriti, parandati ning taastati algupärasesse seisukorda üht vana postkasti. Kiirabiteenus ja iluravi Jaani kiriku aknale, millega öised suvitajad liialt lõbutsenud olid.Kohtusime Tallinna SRIKi ja vanamaterjalilao vedajatega Tartus Autovabaduse puiesteel, kus olime kohal kõigi tööriistade, vanade akende ja klaasidega. Erinevas vanuses külalised said harjutada aknaraamide ja klaaside puhastamist, seejärel kittimist ja viimistlust. Sealjuures ka puiduparanduse ABC ja teooria, tööriistade tutvustus. 


Järgmisena saab meid näha ja kuulda 16.09 Viljandis, Parandusfestivalil kell 11-15. Võtame kaasa mõned aknad ja erinevaid looduslikke viimistlusvahendeid, mida katsetada saab. Kindlasti saab nõu pidada kõiksugu värvi- ja muude naturaalsete viimistlusvahendite teemal. Seniks aga kohtumiseni avatud töökojas! 

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: