Laager keset linna õpetab restaureerimistöid — Restaureerimiskeskus

Laager keset linna õpetab restaureerimistöid

1.–14. augustini 2016 toimub Tartus, Aleksandri tn 41 restaureerimislaager, kus saab õppida palkhoone restaureerimist.
1.–14. augustini 2016 toimub Tartus, Aleksandri tn 41 restaureerimislaager, kus saab õppida palkhoone restaureerimist. Iga osaleja saab valida endale ühe põhiteema, millele ta laagri kahe nädala jooksul keskendub. Vundamendi taastamise töid juhendab Andrus Zirkel. Akende ja aknaluukide restaureerimist saab õppida Kersti Siimu käe all ning palkseina taastamist juhendavad Jüri Reemann ja Vahur Saarnits.

Laagri projektijuht Kersti Siim ütles, et laager seatakse sisse Aleksandri tänaval majas number 41, mille taastamine on juba üpris keerukas selle kehva seisukorra tõttu. „Ehk ikka saame laagri tulemusel maja ühe nurga sügiseks korda teha,“ avaldas ta lootust.

Siimu sõnul saab iga laagris osaleja oskused ja pädevuse eelkõige enda valitud grupis, kuid põhitõed õpitakse selgeks ka teiste tööde kohta. Laagrisse on tulemas kuni paarkümmend restaureerimishuvilist üle Eesti. Veel on laagris ka mõned vabad kohad. Rohkem infot ja täpne kava: restaureerimiskeskus.ee/koolitused/restaureerimislaager-1-14-augustil-2016

Lisaks praktilisele restaureerimistööle ja -õppele objektil on kavas loengud ja ühiskülastused, millest kolm on avatud huvilistele ka väljaspool laagriseltskonda:
Esmaspäeval, 8. augustil kell 17.00 õppekäik "Supilinna sepis", Alar Tamm.
Teisipäeval, 9. augustil kell 17.00 "Tartu puitarhitektuur", Mart Siilivask.
Kolmapäeval, 10. augustil kell 17.00 loeng Aleksandri tn 41 "Karlova interjöörid", Kristiina Ribelus.

Laagri lõpetab avatud uste päev Aleksandri tn 41 laagriplatsil. Sinna oodatakse külla kõiki huvilisi, kes soovivad end viia kurssi laagris tehtuga ning Tartu SRIK-i tegemistega. Uksed on avatud pühapäeval, 14. augustil alates 11.00.

Laagri korraldab MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu ühendus, selle toimumist toetavad Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital ja Kohaliku omaalgatuse programm.

Lisainfo:
Kersti Siim
restaureerimislaagri projektijuht
kersti.siim@gmail.com
tel: 5383 8119

Kirjuta esimene kommentaar

Email again: