Linnaosanäitusel on neli meeleolu ja neli vaatamiskohta — Restaureerimiskeskus

Linnaosanäitusel on neli meeleolu ja neli vaatamiskohta

Tartu Karlova linnaosal on nii mitu nägu, et ühte näitusepaika ei olnud võimalik kõiki Karlova-teemalisi fotosid mahutada. Selleks, et kõike näha, peab huviline võtma ette jalutuskäigu mööda Karlova kohvikuid.

Veelgi pikemaid jalutuskäike võttis aga sel suvel Karlovas tänavu Tartu kõrgema kunstikooli fotograafia erialal lõpetanud Elise Kasak. Ta pildistas kõiki ajaloolise Ees-Karlova hooneid, et jäädvustada Karlova tänane miljöö ja meeleolu. Elise võttis juba rohkem kui aasta varem ühendust Karlova seltsiga soovides mõne põneva fotoprojekti raames Karlova linnaosa piltidele jäädvustada.  

Elise sõnul oli Karlova avastamine läbi kaamerasilma tore. Kohati oli keeruline arvestada ilmastikuga: „Mõnel suvehommikul ärkasin ma väga vara, et jõuda pildistama enne, kui päikesekiired hakkavad fotodele varje heitma.“. Pildistamise käigus avastas Elise enda jaoks Karlovas uusi paiku, näiteks oli tema jaoks üllatus, kus asub August Kitzbergi tänav.

1600st klõpsust jõuab seekord näitusele „Rännak Kaarlilinnas“ üle 60 pildi ja see on jagatud teemapõhiselt erinevatesse kohvikutesse.

Kõige suurem hulk on arhitektuurifotosid, millel on hooned ja nende detailid. Need on eksponeeritud kohvikus Spargel (Kalevi 13).  

Anna Edasis (Tähe 20) saab vaadata Elise fotokollaaže fantaasia-Karlovast.

Pildid Karlova inimestest ja kassidest, kes ennast Karlova kodudes ja hoovides hästi tunnevad, on valitud Barlovasse (Tähe 29).

Karlova Kohvi (Tähe 63) väljapanek on üles ehitatud refotograafia põhimõttel – seal on „uue aja pildid“ Karlova tänvavaadetest, mis on tehtud võimalikult täpselt ajalooliste fotode järgi. Mõnel pildil on kahe klõpsu vahele jäänud koguni 100 aastat.

Avame näituse Karlova ringkäiguga kunstiajaloolase Mart Siilivase juhendamisel. Ringkäik algab kohvikust Spargel teisipäeva, 11. oktoobri õhtul kell 17.30 ja jõuab väikeste õpetlike vahepeatustega välja Tähe tänavale Anna Edasisse, Barlovasse ja Karlova Kohvi.

Fotonäitus on jätk SRIK Tartu ühenduse peaaegu 10 aasta tagusele projektile, mis tipnes 2007. aastal näitusega „Muutuv miljöö I. Karlova 1996-2006". Ka toonasele näitusele sai valitud fotosid nii võrdluse printsiibil – sama maja 10 aastase vahega – kui ka meeleolukaid olustikufotosid.

Näituse koostas Elise Kasak Photography koos säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühendusega, toetasid Eesti kultuurkapital, Spargel, Anna Edasi, Karlova Kohv ja Barlova.

Näitus „Rännak Kaarlilinnas“ jääb avatuks üheks kuuks.

 


Kirjuta esimene kommentaar

Email again: