Restaureerimislaager 1.-14. augustil Tartus — Restaureerimiskeskus

Restaureerimislaager 1.-14. augustil Tartus

1.-14. augustini on Tartus Aleksandri 41 hoone juures restaureerimislaager, kus saab õppida vundamendi- ja palgitöid ning akende ja aknaluukide restaureerimist.
Säästva renoveerimise infokeskuse Tartu ühendus korraldab augusti alguses kahenädalase restaureerimislaagri, mille jooksul on võimalus omandada praktilisi oskusi palkhoone restaureerimise kohta. Laagris osalejal on võimalik valida kolme põhiteema vahel.
1. Vundamenditööd. Juhendab Andrus Zirkel.
2. Palgitööd. Juhendavad Jüri Reemann ja Vahur Saarnits.
3. Akende ja aknaluukide restaureerimine. Juhendab Kersti Siim.
Iga laagris osaleja omandab oskused ja pädevuse eelkõige enda valitud grupis, kuid põhitõed õpitakse selgeks ka teiste tööde kohta. Lisaks praktilisele restaureerimistööle ja -õppele objektil on kavas ka loengud ja ühiskülastused. Laager on mõeldud nii algajale restaureerimishuvilisele kui ka teadjamale entusiastile. Vaata laagri kava.
Loe laagrist lähemalt meie koolituste lehelt.

Toimumise koht: Aleksandri tn 41, Tartu linn.
Osalustasu: 30 eurot (kuni mai lõpuni), alates juunist 40 eurot. Laagris osalemise soovist anna teada aadressil restaureerimiskeskus@srik.ee. Laagris osalemise kinnitamiseks palun kanda osalustasu  a/a: EE642200221026048346 (Swedbank) MTÜ Säästva Renoveerimise Infokeskuse Tartu Ühendus. Selgitusse märkida: Restaureerimislaager, osalustasu. Kui teavitate laagris mitteosalemisest hiljemalt 18. juuliks, tagastame osalustasu.
Ööbimine: Soovi korral organiseeritakse lisatasu eest ööbimine laagri korraldajate poolt.
Toitlustus: Lõuna toimub objektil. Soovi korral võib lõunasöögi endale ise kaasa pakkida. Kindlasti organiseerime laagrimeeskonnaga lõunaks sooja toidu kohapeale nende jaoks, kes seda soovivad. Toidurahaks palume sel juhul arvestada ca 3-5 eur päev. Laagri toimumise ajal on kõigile osalejatele kohapeal tee, kohv ja vesi.

Palgitööd Aleksandri 41 juures oktoobris 2014
Aken Aleksandri 41 hoovipoolsel trepikojal (illustratiivne foto)
Taastatud vundamendinurk Aleksandri 41 juures

Huvi korral kirjuta aadressile restaureerimiskeskus@srik.ee või helista telefonil: 5383 8119 (laagri projektijuht Kersti).
Description of a restoration camp in English.

Sellel postitusel on 2 vastust

Olen huvitatud vundamendi ja palgitöödest. kas need toimuvad erineval ajal ja kui pikk on üks teema?
astrid
17. veebruar 2016
Tänud huvi tundmast! Suvine Restaureerimislaager on plaanitud nii, et iga osaleja valib endale kolme teema hulgast ühe ning tegeleb terve laagri aja peamiselt selle osaga. Külla aga on võimalik põhitegevuse kõrvalt natuke aimu saada ka teistest teemadest. Kord päevas kohtuvad kõik laagrilised loengutes ja õppekäikudel, kus saab muuhulgas jagada eelmise päeva tegemisi ja saavutusi. Põhitegevuskoht ning nö staap asub Aleksandri tn 41 hoones. Küll aga toimub akende restaureerimise grupi töö suures osas Restaureerimiskeskuse ruumides (Kastani 42, aparaaditehas).
Lisaküsimuste korral võtke julgelt ühendust.
Olete laagrisse igati oodatud!
Kersti Siim
18. veebruar 2016
Email again: