Tartu kaasava eelarve hääletus 2020 — Restaureerimiskeskus

Tartu kaasava eelarve hääletus 2020

Andke oma hääl, et säästva remondi maja väärt mõte ellu viia!
Tartu SRIK osaleb Tartu kaasava eelarve hääletusel ideega nr 19: Säästva remondi maja Karlovas.
Tartu kaasava eelarve tänavuste ideedega saab tutvuda Kaarsilla näitusel, veebis (www.tartu.ee/kaasaveelarve) ja raekoja infokeskuses.
Hääletada saab 1.-7. oktoobril elektrooniliselt nii kohalike omavalitsuste infosüsteemis Volis kui ka raekoja infokeskuses. Hääletus lõpeb 7. oktoobril kell 18. Hääletada saab iga vähemalt 14-aastane isik, kelle elukoht on Eesti rahvastikuregistri andmetel Tartu linn.

Idee nr 19: Säästva remondi maja Karlovas
Ajaloolised linnaosad on Tartu linna suur väärtus ja eripära ning sealsete majade eest hoolitsemisel tuleb tunda hoonete algseid ehitusvõtteid. Traditsiooniliste ehitusmaterjalide kasuks räägib lisaks nende ehedusele ja sobivusele ajaloolisesse keskkonda ka loodussäästlikkus ning hea mõju inimese tervisele.
Kaasava eelarve abiga avame Karlovas Aleksandri tn 41 säästva remondi maja, kus kõigil linnaelanikel ja -külalistel on võimalik tutvuda tervist ja keskkonda säästvate ehitusmaterjalidega ja proovida nende kasutamist. Maja ruumidest saavad näidispinnad, millel on kihtide kaupa võimalik näha isolatsioonimaterjale ning naturaalsete krohvide ja värvidega tehtud viimistlust. Majas hakkavad toimuma loengud ja õpitoad töövõtete harjutamiseks.
Tartu linnale kuuluva miljööväärtusliku puumaja kasutusse võtmiseks restaureerime hoone põhikonstruktsioonid. Remondime maja edasi koolituste käigus. Samale krundile kolime ka vanamaterjali lao, kus hoiame taaskasutusväärtusega ehitusmaterjali ning hoonedetaile.
Säästva remondi majast võidavad eelkõige Tartu miljööväärtuslike alade elanikud ja ajalooliste hoonete huvilised, kuid säästva remondi põhimõtted sobivad ka uuematesse kodudesse. Seega ei piirdu maja külastajate ring sugugi vaid ajalooliste hoonete elanikega.

Ette tänades
MTÜ Tartu SRIK-i liikmed

Sellel postitusel on 10 vastust

OJIwthePd
EDRVmMxeXJyNW
6. oktoober 2020
WUqnkTlDhQKJSyO
zbDeRHhO
6. oktoober 2020
OYMsfyBh
LRUnckvB
24. oktoober 2020
cDewytNLaPKC
wAXLEBIMzgeaViU
24. oktoober 2020
WSkmxuMypoBVURY
nmMLScFoW
16. november 2020
IYUjOVzduXnwSb
vjXxdeJuV
16. november 2020
hjgTtRkWQ
gqBXGxKtyrcE
24. november 2020
fMpRrkuiC
srGUTDBZy
24. november 2020
YIQspRrTKc
jZmDgAuXscFadVy
25. detsember 2020
NMPBEwCqGjft
KILebmOlqEd
25. detsember 2020
Email again: